Problemler Soru BankasıÖSYM’nin son yıllarda yaptığı sınavlarda matematik sorularının okuma, anlama ve problem çözme yeteneğine dayalı olarak hazırlandığı ve bu nedenle problemler konusunun daha fazla önem arz eden belirleyici bir konu olduğu görülmüştür.

Bu sebeple Oksijen Yayınları olarak bizler, ÖSYM’nin son yıllarda yaptığı sınavlarda kullandığı soru tiplerini özenle inceleyerek OKSİJEN PROBLEMLER kitabımızı hazırladık.

Kitabımıza; ilk olarak sizlere yol gösterici soruların yer aldığı kavrama testleriyle başladık. Bu testlerle problemler konusunu kavramanıza ve konuya alışmanıza yardımcı olmak istedik. Testler ilerledikçe soruların zorluk düzeyi artacak, çözeceğiniz yeni nesil soru tipleriyle problemler konusunda ileri seviyelere ulaşacaksınız. Belli bir seviyeye ulaştıktan sonra da ünite sonlarına koyduğumuz Zihin Açar testleriyle de problemlere artık daha farklı açılardan da bakabilmeyi öğreneceksiniz. Kitabın sonuna da ne düzeye eriştiğinizi ölçmeniz için Problem Denemeleri ilave ettik.

Kitabımızda yer alan soruların hikayesi, uzunluğu ve yeni nesil soruları tam olarak ÖSYM’yi yansıtmaktadır. Bu nedenle üniversiteye giriş sınavında karşınıza çıkacak soruları çözmenizde sizlere büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

OKSİJEN YAYINLARI olarak sizlere tüm sınavlarda ve hayatınızda başarılar diliyoruz.

BENZER ÜRÜNLER