TYT-AYT OXİ BİYOLOJİ DENEY VE ARAŞTIRMA SORULARIYükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS), biyoloji tarihinde önemli yer tutan, canlılarla ilgili çeşitli bilgilerin elde edildiği deney ya da araştırmaları konu edinen sorular sorulmaktadır. “Yeni nesil” diyebileceğimiz bu tip sorulara Oksijen TYT Biyoloji Soru Bankası veya AYT Biyoloji Soru Bankası kitaplarında olduğu gibi birçok test kitabında rastlamaktasınız. Bununla birlikte bu tip soruların sayıları oldukça sınırlıdır. Çünkü soru kitapları genellikle tüm kazanımları içerecek şekilde hazırlanır ve çok fazla “yeni nesil” soru sormak mümkün olmayabilir.

“Oxi Biyoloji Deney ve Araştırma Soruları” adını verdiğimiz bu kitapta 200’den fazla yeni nesil soru bulunmaktadır. Kitaptaki soruların çoğunda canlılarla ilgili bilgilerin elde edilmesinde önemli yer tutan bilimsel araştırmalar veya deneyler esas alınmıştır. Bazı sorularda ise temel bilimsel yöntemler sorulmuştur.

Son olarak alanında henüz örneği olmayan bu benzersiz kitabın sınava hazırlanma sürecinde, eksiklerinizin giderilmesine katkı sağlayacağına inanıyor, sınavlarda ve sonraki yaşamınızda başarılar diliyoruz.

BENZER ÜRÜNLER